LKS Ładna z boiskiem do siatkówki

Rok 2021, to rok w którym na obiekcie sportowym naszego klubu powstało boisko do gry w siatkówkę plażowa.

Ludowy Klub Sportowy "ŁADNA" otrzymał dofinansowanie na realizację inicjatywy lokalnej w ramach Programu Gwarantowanego w projekcje Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Subregion Tarnowskiego realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Celem projektu było m.in. podniesienie wiedzy i umiejętności uczestników treningów na temat siatkówki plażowej, a także rozwijanie zainteresowania mieszkańców tą dyscypliną sportową.

W ramach inicjatywy utworzone zostało boisko o wymiarach 16x8m wypełnione piaskiem, otoczone z każdej strony tzw. wolna strefą i wyposażone w komplet słupków wraz z siatką do gry w siatkówkę plażową. Umożliwia ono aktywność sportową mieszkańcom oraz uzupełnia bazę sportowo-rekreacyjną miejscowości Ładna.

Na utworzonym boisku zostaną przeprowadzone treningi dla mieszkańców, które odbywać się będą w godzinach popołudniowych oraz w weekendy. W planach jest także organizacja turniejów dla wszystkich zainteresowanych. (*okres letni)

W przyszłości planowane jest zamontowanie sztucznego oświetlenia oraz dostosowanie boiska do gry w boule, babinktona czy też tenisa plażowego.

Całkowity koszt dofinansowania to 10000 zł.