Puchar wędruje do Ładnej

Udany weekend mają za sobą zawodnicy Ładnej. Podopieczni Grzegorza Jasiaka wygrali bowiem Turniej o Puchar Wójta Gminy Skrzyszów. Tegoroczne zmagania o miano najlepszej drużyny w gminie podzielone były na dwa dni. W sobotę, w dwóch grupach, zostały przeprowadzone eliminację. W pierwszej grupie miały ze sobą rywalizować ekipy Łękawicy, Pogorii Pogórska Wola oraz Oldboys Łękawica ale w ostatniej chwili Oldboysi wycofali się ze zmagań. W takiej sytuacji zostało rozegrane tylko jedno spotkanie pomiędzy Pogorią Pogórska Wola, a Łękawicą. W tym meczu lepsi okazali się zawodnicy z Pogórskiej Woli, którzy pokonali tegorocznych gospodarzy Turnieju 2:1. W drugiej grupie eliminacyjnej o prawo gry w niedzielnych finałach rywalizowały zespoły Szynwałdu, Skrzyszovii Skrzyszów oraz Ładnaj. W pierwszym meczu tej grupy drużyna Skrzyszowa pokonał graczy Szynwałdu 1:0. W następnej grze pomiędzy ekipami z Ładnej i Szynwałdu padł remis 3:3 (bramki dla naszego zespołu: Cygan, Jan. Sysło, Jasiak), po którym odbyła się seria rzutów karnych. W tej rywalizacji lepsi okazali się gracze naszej drużyny, którzy byli nie omylni z jedenastego metra pokonując Szynwałd 5:3. W ostatnim meczu tej grupy naprzeciw siebie wybiegli piłkarze Ładnej oraz Skrzyszowa. Spotkanie to zakończyło się minimalnym zwycięstwem Ładnej 1:0, a bramkę na miarę wygranej strzelił Jasiak.

Po przeprowadzonych sobotnich eliminacjach, na stadionie w Łękawicy w niedzielę, zostały rozegrane spotkania finałowe. W meczu o III miejsce rywalizowały ze sobą drużyny Skrzyszovii oraz Łękawicy. Po zaciętych zawodach, na najniższym stopniu podium uplasowali się gracze ze Skrzyszowa, którzy pokonali Łękawice 3:2. W wielkim finale zmierzyli się natomiast zawodnicy Pogorii Pogórska Wola oraz Ładnej. W tym spotkaniu lepsi okazali się gracze naszej ekipy, którzy pokonali przeciwników zza miedzy 3:2 (bramki dla Ładnej: 2x Zając, Jasiak) i tym samym wygrali cały turniej. Po zakończeniu zmagań odbyła się krótka ceremonia wręczenia nagród. Zespół Ładnej za zwycięstwo zgarnął okazały puchar, komplet strojów piłkarskich oraz piłkę. Ponadto Grzegorz Jasiak został wybrany najlepszym graczem dwudniowych zmagań oraz otrzymał statuetkę najlepszego strzelca Turnieju.

Wyniki meczy:

Grupa I

Łękawica – Pogoria Pogórska Wola 1:2

Grupa II

Szynwałd – Skrzyszovia Skrzyszów 0:1

Ładna – Szynwałd 3:3 k.5:3 (br.: Cygan, Jan.Sysło, Jasiak)

Skrzyszovia Skrzyszów – Ładna 0:1 (br: Jasiak)

Mecz o III miejsce:

Łękawica – Skrzyszovia Skrzyszów 2:3

Finał:

Ładna – Pogoria Pogórska Wola 3:2 (br.: 2x Zając, Jasiak)